Turkiye, Istanbul

ÜRÜN HAKKINDA

ÜRÜN HAKKINDA

SÜTÜN DERİNLEMESİNE ARITILMASI-NİHAİ ÜRÜN KALİTESİ GARANTİSİDİR!

 

SafetyMILK SÜT ARITMA FİLTRELERİ

Avrupa teknolojisi kullanılarak yüksek verimli süt arıtımı için üretilen SafetyMILK filtreler, boyutu 15 mikrona kadar olan tüm yabancı maddeleri tutan özel bir katmana sahip, modern gıda sınıfı polipropilen mikro-spirallerden yapılmış ve derin filtreleme için en etkili elemanlarla donatılmıştır.

SafetyMILK süt filtreleri çok katmanlı yapıda üretildiği için popüler filtreler kadar çabuk tıkanmaz, hattan geçen sütün akışını yavaşlatmaz ve aynı zamanda sütteki 15 mikrondan büyük tüm istenmeyen yabancı maddeleri hapseder.

 

SafetyMILK filtresinin piyasadaki diğer süzme filtreleri veya ekipmanlarına göre avantajları:

* Sütteki mekanik yabancı maddeleri % 98-100'e kadar giderir ve derinlemesine temizlik sağlar.

* Çok katmanlı ve kademeli gözenek yapısı sayesinde kir, filtreyi tıkamadan katman katman birikir.

* Tam akışkanlık sağladığı için sağım hattında basınç düşüşü yaşanmaz.

* Filtrenin gözenek çapı, sütün tam filtrasyonunu sağlamayan yüzey filtrasyonu yapan klasik filtre çoraplarına göre 10 kat daha küçüktür.

* Sütteki bakteri seviyesini birkaç kat ve mastitis hücrelerini % 60'a kadar azaltır.

* Sütteki asit seviyesinin artmasını önleyerek sütün uzun süreli saklama ve taşıma sırasında pıhtılaşmasını engeller.

* Üretimde sütün saflaştırılması için separatör kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

* Sağım sırasında güvenli temizlik yapılmasına olanak sağlayarak yırtılmaz ve kaymaz.

* Kurulumu ve sökülmesi kolaydır.

 

Sütün sağıldığı andan alıcıya ulaştırıldığı ana kadar tazeliği korunmalıdır!

 

Sağım sırasında derin filtrasyon neden önemlidir?

* Sağım sırasında süt, yüksek kalite ve derin süzme için en uygun sıcaklığa sahiptir.

* Çiftliklerde kullanılan filtre çorapları çoğu zaman dikiş yerlerinden yırtılır ve büyük miktarda pisliklerin tank içine girmesine neden olur, süt alıcıya gönderilmesini beklerken içindeki pislikler oksitlenerek sütün tazeliğini bozar ve sütün tazeliğini azaltarak tedarik edilen ürünün kalite seviyesini düşürür.

* Çiftçiler sütü filtrelerken sıklıkla hata yaparlar ve tüm depolama ve taşıma süresi boyunca süt genellikle vaktinden önce ekşir. Bu nedenle sütün asitliğini azaltmak için karbonat eklerler. SafetyMILK filtrelerini kullanırken, işlemin başında tüm kirler temizleneceği sayesinde buna gerek kalmayacak ve bu sütün taze kalmasını sağlayacaktır.

* Filtrelerimizden arıtılan çiğ sütün raf ömrü 3-4 kat artar.

* Avrupa ve Rusya'daki işleyiciler, SafetyMILK kullanıldığı çiftliklerden süt aldıklarında, giriş filtrelerinde kir kalmadığını ve dolayısıyla kaliteli bir ürün için ekstra para ödediklerini belirtiyorlar.

 

SafetyMILK filtreler yukarıdaki özellikleri sayesinde renk, koku ve tadın korunmasını sağlarken aynı zamanda arıtılmış sütün fiyatını da arttırır. Süt ürünlerinin üretim sırasında kalite düzeyini garanti eden önemli faktörlerden biri de sütün tazeliğinin korunmasıdır! Bu ancak filtrelerimizle başarılabilir.

 

SafetyMILK filtreleri süt arıtmanın yanı sıra peynir altı suyu, zeytin ve ayçiçek yağı, su, meyve suları, şuruplar, yakıtlar ve her türlü sıvının arıtılmasında da kullanılır.

Üretimimizde 1, 2, 5, 10, 25, 50 ve 100 ton kapasiteli filtrelerin yanı sıra tonaja uygun yüksek kalite paslanmaz çelikten üretilmiş gövdeler de bulunmaktadır.

Piyasada bulunan 4 tip filtrenin avantajlarını ve dezavantajlarını karşılaştırmak ve SafetyMILK filtrelerinin etkinliğini görmek için lütfen aşağıdaki tabloyu inceleyin.

 

Arıtmaayrıntıları

SafetyMILK arıtmafiltreleri

Kağıt veya pamuktan yapılmış filtreçorabı

 

Separatör

 

Baktofüj

 Mekanik yabancı maddelerin giderilmesi

%98'e kadar

50'ye kadar%

%80'e kadar

%80'e kadar

 Bakteri seviyesinin azaltılması

Evet

Evet

Hayır

Evet

 Filtre ağı boyutu

15 mikron

50 mikron

-

-

 Süt kalitesinin iyileştirilmesi

Evet

Hayır

Hayır

Hayır

 1 litre sütün fiyatında artış

Evet

Hayır

Hayır

Hayır

 Yağ Kaybı

Hayır

Hayır

%0,5

%1'e kadar

 Ek bakım personeli

Hayır

Hayır

Evet

Evet

 Filtrasyondan sonra sütteki faydalı bakteriler

Evet

Evet

Evet

Hayır

 Filtrasyon prensibi

Çok katmanlı

Tek katman

Santrifüj

Santrifüj ile pastörize edildi

 Kolay takılması ve kullanılması

Evet

Hayır

Hayır

Hayır

 Uygun Fiyat

Evet

Evet

Hayır

Hayır

 

Yukarıdakilere dayanarak filtrelerimizin diğer temizleme sistemlerinden birçok kat üstün olduğunu güvenle beyan ederiz. Üretim tesisinizde test filtrelemesi yaparak bunu kanıtlamaya ve sonuçları laboratuvar araştırmalarıyla doğrulamaya hazırız. Bir test tarihi planlamak için bizimle iletişime geçin.

 

Filtrenin işleyişini göstermek amacıyla yapılan uzman ziyareti, numunelerin toplanması ve laboratuvar analizleri ile ilgili tüm masraflar firmamız tarafından karşılanmaktadır.

 

Aşağıdaki fotoğrafta İstanbul bölgesindeki çiftlik ve mandıralarda yapılan test filtrasyon sonuçlarını gösterilmektedir.

 

Bir çiftlikte 4 ton sütün filtrelenmesi sonucu.                                                                     Süt fabrikasına süt tankerinden gelen 2 ton sütün filtrasyon sonucu.                                                   Üreticiye göre kaliteli olarak arıtılmış 500 litre sütün filtrelenmesinin sonucu.

 Результат фильтрации 4-х тонн молока на ферме.                                                                                                       Результат фильтрации 2-х тонн молока при приёме на молокозавод с молоковоза.                                                              Результат фильтрации 500 литров молока, которое, по мнению производителя, качественно очищено.